EN

Světelná LED projekce pro Green Tire transportní systémy

Snížení provozní slepoty

Inteligentně řízená doprava manipulační techniky

Pro zákazníka Continental Barum (Otrokovice) již řadu let postupně zavádíme systémy inovativní bezpečnosti práce, a to za účelem snížení rizika vzniku provozní slepoty. Mezi hlavní projekty řadíme inteligentně řízenou křižovatku, která je postavena na LED projekci bezpečnostních symbolů. STOP symboly jsou spínané na základě pohybu manipulační techniky přicházející z hlavního směru křižovatky a zastavují VZV a chodce, kteří se pohybují na komunikaci vedlejší.

Dalším významným projektem je projekce nebezpečné zóny pod břemen přenášeným Green Tire Transport Systémem (GTTS), která snižuje vznik provozní slepoty hned na 25 místech v provozu. LED projektor je umístěn přímo na pohybující se části GTTS a při aktivaci a naložení systému svítí varovný symbol na podlahu.

Group 12098
Eliminace skoro nehod zapříčiněných pohybem manipulační techniky.
derrick
Dynamická projekce pohybujícího se břemene Green Tire Transport Systému.
IMG_0949 2

LED projekce na transportní systémy (Green Tire transport System)

IMG_0039

Dlouholetá spolupráce

„Se společností Aledo s.r.o. spolupracujeme již řadu let, a to na projektech implementace inovativní bezpečnosti práce. Naše společnost, Continental Barum Otrokovice, je specifická velkým počtem manipulační techniky, a tudíž potencionálně vysokým rizikem vzniku nehod zapříčiněných pohybem této techniky. Naším cílem je dlouhodobé zvyšování bezpečnosti na pracovišti, a hlavně snižování rizika vzniku nehod a pracovních úrazů. Proto firma Aledo, pro naše potřeby navrhla a zrealizovala několik inovativních řešení. Jedním z nich je inteligentně ovládaná LED projekce bezpečnostních symbolů, na základě které, je řízena doprava v místě rušné a nepřehledné křižovatky.

Další významný projekt, který přispěl k celkovému snížení tzv. provozní slepoty, je dynamická projekce nebezpečné zóny pod zavěšeným břemenem Green Tire Transport Systému. S tímto řešením jsme získali ocenění v korporátní soutěži zaměřené na bezpečnost práce. Inovativní LED technologií jsme u nás osadili již přes 25 transportních systémů a protože se toto řešení osvědčilo, je implementováno ve společnostech Continental po celém světě.

Dlouhodobou spolupráci s Aledo s.r.o. si velice považuji a jejich služby hodnotím velmi kladně.“

 

Karel Hanousek, technik BHP

Continental Barum s.r.o., ČR

Zaujal Vás projekt realizovaný pro Continental Barum?

Ozvěte se mi a rád Vám pomůžu s implementací do Vašeho provozu.

+420 734 256 609 stencel@aledo.cz
IMG_2153

Bc. Jiří Štencel

Divison Manager